KAT - wywiad w audycji Minimax PR 3

Wpisany przez KAT : on 15 marca 2015.

Przed wami druga część wywiadu z Piotrem Luczykiem, twórcą i liderem zespołu KAT. Tym razem skupiliśmy się na zaprzepaszczonych szansach zespołu, ostatniej płycie „Acoustic 8 Filmów” i sprzęcie, którego używa Piotr.

„Aranżacja na płycie to moja robota” – podkreśla Piotr Luczyk. „Zajmowałem się również nagrywaniem poszczególnych instrumentów. Ale całe brzmienie, efekty i przestrzeń to Piotr Witkowski. Z Piotrkiem nagrywałem DVD Somewhere in Poland, Mind Cannibals i Acoustic – 8 Filmów. (…) Bardzo zależało mi na delikatnym, okrągłym brzmieniu. Próbowaliśmy różnych mikrofonów. W końcu pożądany efekt udało się uzyskać, nagrywając na gitarze Ovation Custom Legend. Użyłem również dwunastostrunowej gitary lutniczej i gitary klasycznej Ashton.”

Piotr wspomina także ostatnie kilka lat w historii zespołu: „Niektóre decyzje w historii KAT były trudne i bolesne. (…) Chcąc patrzeć spokojnie w lustro, nie chciałem udawać zespołu, którym nie byliśmy, i oszukiwać fanów następną płytą, której nie oddałbym serca. Dlatego zmieniłem skład i nagrałem Mind Cannibals.”

Wywiad z Piotrem Luczykiem, gitarzystą KAT, znajdziecie w marcowym numerze magazynu TopGuitar (TG 3/2015).

Najnowsze wydanie magazynu TopGuitar do nabycia w całej Polsce w sieci Empik i kioskach Ruchu, w internecie (http://topguitar.pl/sklep/), a także w wersji mobilnej na tablety i smartfony z systemem iOS (http://topguitar.pl/ios/) lub Android (http://topguitar.pl/android/).


z powrotem

Jesteś tutaj:KAT - wywiad w audycji Minimax PR 3